Hlavní navigace

Snížení podpory a výnosů ze stavebka schváleno. Platnost ale přezkoumá soud

Sdílet

Gabriela Hájková 3. 11. 2010

Na včerejší schůzi poslanci schválili ve zkráceném jednání za stavu vyhlášené legislativní nouze také novelu o stavebním spoření. Státní podpora připsaná v příštím roce (nárok za letošní rok) zdaní 50% daní a dále státní příspěvek klesne ze současných 15 % na 10 %. Maximální výše státního příspěvku tak bude odpovídat 2000 Kč. Nově také budou zdaňovány vkladové úroky 15% daní. 

Opozice považuje některá schválená opatření za retroaktivní a plánuje se obrátit na Ústavní soud. Ministerstvo financí ale již před časem potvrdilo, že novela právu nijak neodporuje. 

Více si můžete přečíst v článcích o stavebním spoření, které již vyšly na serveru Měšec.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 11. 2010 18:26

    petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz

    V právním státě má člověk právo vědět, za jakých podmínek pracuje či spoří. Pokud spoří s tím, že má nárok na nezdaněnou státní podporu či nezdaněný úrok, pak mu ani jedno není možné po vzniku tohoto nároku zdanit. Nárok na nezdaněný státní příspěvek za rok 2010 vznikl účastníku spoření při dodržení ostatních podmínek uvedených v zákoně a ve smlouvě již dne 1.ledna 2010. (Neboť pro vznik nároku stačí, aby byla smlouva platná alespoň jeden den v roce). Nelze proto účastníku spoření tento nárok ani dne 2.listopadu 2010, ani kterýkoli pozdější den upřít, i kdyby se v ten pro strany vládní koalice přeslavný den pan kníže v poslanecké sněmovně usmrkal, uzíval, nebo třeba i vykálel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).