Hlavní navigace

Sněmovna přehlasovala prezidenta. DPH na tisk bude nižší

Sdílet

Gabriela Hájková 11. 1. 2017

Sněmovna přehlasovala veto prezidenta a prosadila novelu snížení sazby DPH z 15 % na 10 % pro noviny a časopisy. Změna, která měla původně platit už od ledna, nabude platnosti 15. dnem po vyhlášení ve Sbírce zákonů.

Předkladatelé novely (KSČM) si od toho slibují zpomalení poklesu prodejů, návrh vítá i Unie vydavatelů, podle které by ušetřené peníze mohly pomoci v investicích do kvalitnějšího rozsahu. Unie tak nepočítá s tím, že by ze snížené DPH profitovali jen sami spotřebitelé, tedy že vydavatelé nesníží cenu tiskovin o celý pokles daně.

KSČM, která návrh předložila, vlastní i podíl ve společnosti Futura, jež je vydavatelem  Haló novin. Holding Agrofert ministra financí Andreje Babiše zase vlastní vydavatelství Mafra (Mladá fronta Dnes nebo Lidové noviny). Při včerejším hlasování ale byla, až na výjimku, drtivá většina poslanců z hnutí ANO proti novele.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 1. 2017 22:55

    Ilča (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

    Může mi někdo vysvětlit, kam se do daňového přiznání má psát 2. snížená sazba daně? Nejsou tam na to vůbec políčka. Je tam pouze "základní" a "snížená".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).