Hlavní navigace

Šmejdi mají novou taktiku. Tvrdí, že podepisujete přihlášku do soutěže

Sdílet

Veronika Doskočilová

Podomní prodejci plynu a elektřiny zkoušejí na potenciální zákazníky nové triky. Informovala o tom společnost Licit. Aktuálně se prodejci prezentují jako zástupci energetické kanceláře, aukčního domu apod. Následně tvrdí, že tyto instituce se spotřebitelem uzavírají smlouvy nazvané jako přihláška, objednávka atd. Dostanete ujištění, že je vše bez poplatku a nezávazné a že se nejedná o smlouvu o dodávkách elektřiny či plynu. Podle prodejců se jedná jen o přihlášku do soutěže.

Není to však pravda. Podpisem přihlášky stvrzujete, že daná energetická kancelář pro vás bude hledat nejvhodnějšího dodavatele. Ale pokud se vám nebude líbit, zaplatíte smluvní pokutu.

Před podpisem jakéhokoli dokumentu si proto vše přečtěte a na možné pokuty a sankce se vyptejte. Vyžádejte si i obchodní podmínky. Nikdy nepodepisujte smlouvu ihned na místě. Pokud vás podomní prodejce do podpisu tlačí, například proto, že jde o výhodnou nabídku, která platí jen teď a tady, nepodepisujte. Většinou je totiž smlouva a podmínky výhodná jen pro prodejce, ne pro vás.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).