Slevy v dopravě budou později. Důchodci a studenti se dočkají až od září

23. 4. 2018

Sdílet

Slevy na jízdné pro důchodce a studenty budou zavedeny až od 1. září, a nikoli v původně plánovaném termínu od 10. června. Rozhodla o tom na svém pondělním jednání vláda v demisi. Vyhověla tak žádosti zástupců krajů, kteří upozornili, že dřívějšímu zavedení slev brání technické problémy.

Kraje na to nejsou připraveny, tak musíme vyhovět, aby nevznikl nepořádek při prodeji jízdenek. Požádali o to hejtmani na základě doporučení jejich dopravní komise, vyhovíme tomu, aby se to posunulo od 1. září, cituje premiéra v demisi Andreje Babiše agentura ČTK. Asociace krajů minulý týden vyzvala vládu, aby zavedení slev odložila.

Vláda v demisi koncem března rozhodla, že poskytne slevu ve výši 75 procent na jízdné ve veřejné dopravě pro cestující starší 65 let a studenty do 26 let. Stát tato sleva podle odhadů ministerstva dopravy vyjde od příštího roku na zhruba 5,8 miliardy korun ročně.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Autor je redaktorem serveru Peníze.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).