Hlavní navigace

Fortuna odchází z pražské burzy. U Fio banky její akcie můžete obchodovat i pak

Sdílet

Ačkoli společnost Fortuna oznámila, že na konci dubna 2018 odchází z Burzy cenných papírů Praha, umožní Fio banka i nadále obchodování akcií této společnosti na české burze RM-SYSTÉM. Obchodování s akciemi Fortuny bude dostupné pro stávající i nové zákazníky.

Pokud patříte mezi aktivní investory sázkové společnosti, máte v zásadě dvě možnosti. Buď své akcie odprodáte, nebo je můžete převést na RM-SYSTÉM, kde budou i nadále obchodovatelné.

V roce 2013 z Pražské burzy odcházela společnost AAA Auto a tehdy titul končil na 24 Kč. Investoři ale mohli dále své akcie po převedení na RM-SYSTÉM obchodovat a participovat tak na pokračujícím růstu akcie téměř k hranici 100 Kč, tedy k úrovni finální nabídky odkupu pro minoritní akcionáře. Samozřejmě nelze predikovat, jestli se historie zopakuje, ale možnost tu je, říká Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

Fortuna se k odchodu z Pražské burzy rozhodla v souvislosti se změnami v akcionářské struktuře, a to po necelých osmi letech. Své akcie nabízela na tuzemských burzách od října 2010.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 4. 2018 14:03

    APZ (neregistrovaný) ---.112.252.196.static.b2b.upcbusiness.cz

    Jen do vytěsnění...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).