Hlavní navigace

Slavia pojišťovna vylepšuje podmínky pro včelaře, dorovná odškodnění od státu

Sdílet

Veronika Němcová 15. 7. 2021

Slavia pojišťovna mění pojistné podmínky u produktu Včelka, který je zaměřený na rizika spojená s chovem včel. Pojištění je určené pro profesionální i pro zájmové včelaře.

Nejdůležitější změnou je podle pojišťovny dorovnání finančního rozdílu mezi odškodněním chovatelů od Ministerstvem zemědělství za nařízenou likvidaci včelstva kvůli nemoci morem včelího plodu nebo hnilobou včelího plodu a reálnými náklady na jejich znovupořízení včetně vybavení potřebného pro chov včel. 

Včelaři vznikne nárok na čerpání finanční náhrady na základě doložení protokolu o úhynu či nařízené likvidaci včelstva z důvodu výše uvedených nemocí. Podmínkou je, že včelař musí pojišťovně doložit potvrzení o zdravotním stavu včelstva ne starší 3 měsíců, nejdéle do 14 dnů od počátku pojištění. Pokud je v požadovaném termínu nedodáte, pojistná smlouva zanikne. Do pojištění nebudou přijata včelstva, u kterých se zmíněné nemoci (a jakékoliv jiné onemocnění) prokážou.

Pojišťovna poskytne ověření zdravotního stavu včel

Pojišťovna nově poskytne včelařům v rámci požadovaného laboratorního rozboru ověření zdravotního stavu jejich chovů. Spolupracuje přitom s Výzkumným ústavem včelařským v Dole.

Včelka dále nabízí možnost pojistit včelstva proti živelným pohromám, odcizení či vandalismu. Živelní pojištění, které primárně zohledňuje rizika typu povodeň, vichřice, krupobití či požár, zahrnuje i pojištění samotného včelího úlu a jeho vybavení, uvedla pojišťovna. 

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).