Spočítejte si...

Zavřít

Singer: Vklady u záložen by měly být kryté jen částečně

Šéf ČNB Miroslav Singer chce jednat s novým ministrem financí o tom, že se garance vkladů prostřednictvím Fondu pojištění vkladů u záložen a kampeliček sníží. Až se setkám s novým ministrem financí, jistě tohle bude téma, uvedl Singer v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Důvodem podle něj je to, že řada kampeliček nabízela podstatně vyšší úroky než banky, v situaci pádu hlavních úrokových sazeb ČNB a ekonomické recese nejsou schopny tyto vklady adekvátně zhodnotit. K tématu také čtěte: Záložna MSD bez licence se brání: „Šlo o předem domluvený likvidační scénář“

Na problematiku, kdy velké banky si platí svojí konkurenci prostřednictvím FPV, jsme už v minulosti upozorňovali. Čtěte více: Jsou úspory na spořicích účtech v ohrožení?

Brusel: Koncerny mohou v ČR prodávat nahrážky Osobní bankrot vyhlásilo téměř 20 000 lidí        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
6. 1. 2014 14:00 Nový

koukam lobby bank pokracuje

celé vlákno

potom co zrusili metropolitni jim to nestaci a jdou dal :-) ... ja uz bych rovnou dal zakonem ze lide musi mit penize u bank na ktere CNB ukaze a nemusi to delat takhle obklikou

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 1. 2014 14:14 Nový

Re: koukam lobby bank pokracuje

celé vlákno

A predtim totez s Union Bankou.

ttt
ttt (neregistrovaný) 213.192.56.---
6. 1. 2014 14:21 Nový

Re: koukam lobby bank pokracuje

celé vlákno

Mno mne se zase nelibi, ze lidi sveri penize pochybnym kampelickam, s nizkym zakladnim kapitalem a rizikovym pristupem k investicim. A pak ocekavaji ze jejich vklady budou na 100% pojisteny. Pricemz prostredky toho fondu pojisteni pochazi skoro vyhradne z tech bezpecnych vkladu v bankach.

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 1. 2014 14:49 Nový

Re: koukam lobby bank pokracuje

celé vlákno

Vsak jsme si "bezpecnost" tech bank v devadesatych letech take vsichni zaplatili. Spravne by v nich meli davat urok i z nuloveho zustatku, aby se to vratilo.

Záložna
Záložna (neregistrovaný) ---.cust.sloane.cz
6. 1. 2014 18:44 Nový

Já toho Sígra

asi švihnu rákoskou přes prsty, vždyť blábolí pořád nesmysly. Ať radši dělají v ČNB pravidelné kontroly záložen, tak jak jim nařizuje zákon a nepouštějí blouznící řeči do étheru.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
6. 1. 2014 18:48 Nový

Nevím..

celé vlákno

Nevyznám se v této části peněžnictví, je to spíše otázka na nějakého bankovního profíka, ale měl jsem za to, že každá banka si platí pojistku minimálně třeba podle objemu pojištěných vkladů. Určitě ta záruka není zadarmo. Na druhé straně, co když nějaké to spořitelní družstvo skutečně hospodaří velmi dobře a jsou schopni dosáhnout vyšších úroků než v bankách? A poslední věc, když nějaké kampelička nabídne třeba 4%, jsem si jistý, že by to uměla i každá banka, ale při platech těch manažerů to prostě sežere režie. Průměrný vyšší manažerský plat je cca 250 tisíc měsíčně a když jich banka má řekněme stovku, je to už balík. Kdyby jich měla jenom deset, je to o něčem jiném. Jsem si naprosto jistý, že by to zvládli úplně stejně.

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
7. 1. 2014 8:37 Nový

Re: Nevím..

celé vlákno

no oni by zvladli ty 4% banky i se soucasnymi manazerskymi platy. Podivejte kolik miliard generuji nase banky zisku. Byl by tedy o neco nizsi zisk, ale porad kralovsky. Ovsem kdyz bude vyssi zisk, tim budou mit manazeri vyssi premie, tak proc davat lidem 4%? I to je duvod, proc ted CNB rusi kampelicky, protoze si dovolili pretahnout uz desitky miliard vkladu za vyssi urok, tudiz je ted zase vraci zpet bankam a "vsichni" jsou opet spokojeni ... jak se rika penize az na prvnim miste