Hlavní navigace

Se stávkou spíše souhlasíme

Sdílet

Jiří Hovorka 15. 6. 2011

Vládní reformy jsou podle většiny Čechů, Moravanů a Slezanů natolik neúnosné, že je nutné na ně reagovat organizováním stávek a demonstrací. Nadpoloviční většina obyvatel tak podporuje konání čtvrteční celodenní stávky, kterou vyhlásila Koalice dopravních odborových svazů. Většinovou podporu má také případná generální stávka (59,9 % je pro). Nesouhlasíme (i když jen těsně – 50,1 je proti) naopak s plánovanou blokádou silnic, policie by nicméně dle většinového mínění neměla případným blokádám bránit. Takové jsou hlavní závěry průzkumu společnosti SANEP, ve kterém odpovídalo více jak 2000 lidí.


Zdroj: SANEP

Podobně naladěni jsou také čtenáři serveru Měšec.cz, kteří hlasovali pod článkem Stávky i mimo kolektivní vyjednávání jsou legální, ale bez pravidel.

Anketa

Souhlasíte se stávkou odborů ve čtvrtek 16.6.2011?

46 %
12 %
42 %
Odpovědělo 303 čtenářů.
Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 6. 2011 14:57

  Snílek a utopista, dle potřeby násilník (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Výzkumy/statistiky nemají v dané situaci vůbec žádný význam, rozhodně ne přínos. Jednak:

  - bude naprosto směšný vzorek i čtyři tisíce lidí
  - většina lidí ví jen co nechce a nemá představu co chce a chtít může, i to je chyba politiků
  - noviny, informátoři, tazatelé a manipulátoři nabízejí jen jednoduché odpovědi na mnohačetné problémy kdy odpověď každého jednotlivého člověka by byla mnohonásobně složitější než původní dotaz, navíc mnoho lidí odpoví mnoha způsoby a bude chtít vyjádřit mnoho postojů
  - odbory mají úplně stejné nedostatky které popisuji v předchozím bodě

  V zásadě by asi bylo nejlepší kdyby se situace opravdu hodně vyostřila, ale zároveň tak aby jednotliví lidé konečně sami sobě v duchu řekli co chtějí, nebo si alespoň byli jistí co nechtějí. Což může být problém již z principu, když se bráníte nebo útočíte tak už nepřemýšlíte, většinou. Kdyby se to ale povedlo značnému množství lidí, již by jen stačilo s těmi hajzly kolem zatočit a zkusit začít jinak, znovu a lépe...

 • 15. 6. 2011 22:39

  Snílek a utopista, dle potřeby násilník (neregistrovaný) 85.162.125.---

  Pokud by si někdo potřeboval utřídit myšlenky, doporučuji přečíst si Veřejnou žalobu na stát (http://www.pozitivnisvet.cz/neprehlednete/verejna_zaloba_na_stat).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).