Se stávkou spíše souhlasíme

Vládní reformy jsou podle většiny Čechů, Moravanů a Slezanů natolik neúnosné, že je nutné na ně reagovat organizováním stávek a demonstrací. Nadpoloviční většina obyvatel tak podporuje konání čtvrteční celodenní stávky, kterou vyhlásila Koalice dopravních odborových svazů. Většinovou podporu má také případná generální stávka (59,9 % je pro). Nesouhlasíme (i když jen těsně – 50,1 je proti) naopak s plánovanou blokádou silnic, policie by nicméně dle většinového mínění neměla případným blokádám bránit. Takové jsou hlavní závěry průzkumu společnosti SANEP, ve kterém odpovídalo více jak 2000 lidí.


Zdroj: SANEP

Podobně naladěni jsou také čtenáři serveru Měšec.cz, kteří hlasovali pod článkem Stávky i mimo kolektivní vyjednávání jsou legální, ale bez pravidel.

Anketa

Souhlasíte se stávkou odborů ve čtvrtek 16.6.2011?

Jak ušetřit na letní dovolené? Výmluva na osobu blízkou už vám nepomůže        
Snílek a utopista, dle potřeby násilník
Snílek a utopista, dle potřeby násilník (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
15. 6. 2011 14:57 Nový

Statistika - PCHE !!

celé vlákno

Výzkumy/statistiky nemají v dané situaci vůbec žádný význam, rozhodně ne přínos. Jednak:

- bude naprosto směšný vzorek i čtyři tisíce lidí
- většina lidí ví jen co nechce a nemá představu co chce a chtít může, i to je chyba politiků
- noviny, informátoři, tazatelé a manipulátoři nabízejí jen jednoduché odpovědi na mnohačetné problémy kdy odpověď každého jednotlivého člověka by byla mnohonásobně složitější než původní dotaz, navíc mnoho lidí odpoví mnoha způsoby a bude chtít vyjádřit mnoho postojů
- odbory mají úplně stejné nedostatky které popisuji v předchozím bodě

V zásadě by asi bylo nejlepší kdyby se situace opravdu hodně vyostřila, ale zároveň tak aby jednotliví lidé konečně sami sobě v duchu řekli co chtějí, nebo si alespoň byli jistí co nechtějí. Což může být problém již z principu, když se bráníte nebo útočíte tak už nepřemýšlíte, většinou. Kdyby se to ale povedlo značnému množství lidí, již by jen stačilo s těmi hajzly kolem zatočit a zkusit začít jinak, znovu a lépe...

Snílek a utopista, dle potřeby násilník
Snílek a utopista, dle potřeby násilník (neregistrovaný) 85.162.125.---
15. 6. 2011 22:39 Nový

Veřejná žaloba na stát

celé vlákno

Pokud by si někdo potřeboval utřídit myšlenky, doporučuji přečíst si Veřejnou žalobu na stát (http://www.pozitivnisvet.cz/neprehlednete/verejna_zaloba_na_stat).