Spočítejte si...

Zavřít

LN: Sberbank se ve střední Evropě rozprodává

Sankční konflikt mezi EU a Ruskem se také projevuje při expanzi největší ruské banky Sberbank. Podle Lidových novin údajně banka přistoupí k rozprodeji svých aktiv ve střední Evropě, především v Maďarsku nebo na Slovensku.

Česka by se ale krok týkat neměl: Sberbank v Čechách na prodej není, ale v Maďarsku a na Slovensku se už tento deal připravuje, uvedl například finanční investor, který si nepřál být jmenován, pro LN. 

Údajně by také mělo dojít k intenzivnímu přetahování klientů na českém trhu, to ale nemusí být pravda. Na českém trhu banka zahájila intenzivní reklamní kampaň v médiích, chlubí se také jedním z nejlepších výnosů na spořicím účtu. Banka tak nejspíše nadále bude na českém trhu expandovat.

Důvěra v ekonomiku klesla, bojíme se nezaměstnanosti Allianz zavádí platební terminály        
Johny B
Johny B (neregistrovaný) ---.o2.cz
24. 2. 2015 7:47 Nový

Re: LN: Sberbank se ve střední Evropě rozprodává

Radsi doma do matrace nez k podelanejm rusakum.

ldx
ldx (neregistrovaný) 2001:4c28:4000:----:----:----:----:----
24. 2. 2015 21:10 Nový

Poměrně nechápu, jak může tahle banka vůbec fungovat

vzhledem k sankcím. Zřejmě využívají nějakou finanční skulinku nebo prostředníka z daňových rájů. V každém případě pochybnější firmu těžko pohledat a nevložil bych tam ani ten desetník, blahé paměti...

Apropos těším se, až Rusku zatrhnou ten SWIFT, to se pak bude těžko, přetěžko platit jinak než cash. Valuty opět zavládnou, jako za dob slavné RVHP :D A bude to tak jen dobře.