Hlavní navigace

Sazka nemá na výplatu 100milionové výhry

Sdílet

Jiří Hovorka 15. 3. 2011

Loterijní společnost Sazka nemá v současnosti prostředky na vyplacení více než 100milionové výhry ve Sportce. Jedinou cestou k získání prostředků na výhry je uzavření úvěrové smlouvy se společností Gladiolus. Po jednání dnešní valné hromady to ČTK sdělil Pavel Kořan, předseda Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), hlavního akcionáře Sazky.

Nechceme lhát sázejícím, proto jsme požádali insolvenčního správce o pozastavení loterijní činnosti do rozhodnutí soudu o úvěrové smlouvě se společností Gladiolus, což by celou situaci vyřešilo, uvedl mluvčí Sazky Jan Tuna. Vedení Sazky je podle něj přesvědčeno, že předběžný insolvenční správce, který je proti návrhu na pozastavení loterijní činnosti Sazky, pracuje pro cizí zájmy a že spolupracuje s těmi, kteří chtějí Sazku „dostat na kolena“. Sazka se proti jeho jmenování již dříve odvolala.

Tuna zároveň uvedl, že nyní jsou výhry vypláceny do výše 500 000 korun a že na ministerstvu financí je složena herní jistina v dostatečné výši. Podle ministerstva má Sazka složenu jistinu 50 milionů korun. 

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).