Rusové přestávají jezdit do Čech

Ruští turisté ztrácejí o Česko zájem, důvodem je propadající se kurz rublu. Meziročně se tak rezervace u některých cestovních kanceláři snížily o 8 až 22 %.

Základní problém je devalvace rublu. Jestli klesne kurz rublu o 20 procent, začínají naše touroperátory a hotely tlačit do snižování cen. Druhý problém, který cítíme, je počáteční přístup některých představitelů Česka ve vyjadřování k Rusku, uvedl předseda Asociace cestovních kanceláří (ACK) Viliam Sivek. Ruský trh je podle Sivoka na podobná vyjádření značně citlivý.

Když se podíváte na výroky ministra zahraniční v počátku (ukrajinské) krize, tak byly velmi agresivní a byly takové, že když je ruské noviny otiskly, tak ta reakce byla pro nás velmi negativní, uvedl mluvčí asociace Jan Papež.

Zeman: Obnovitelné zdroje vysávájí rozpočet a zdražují elektřinu ČNB vydělala díky intervencím 73 miliard korun, radním stoupl plat o 5 %        
Honza
Honza (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz
27. 3. 2014 23:20 Nový

Tuuuuristi

Vyroky ministra zahranici byly zcela v poradku. Naopak bych i za cenu toho, ze to bude mit dopad na kvalitu zivota nas v CR vcetne klidne meho zakazal Rusum vstup do zeme. Je treba se jasne vymezit proti zemi, ktera je schopna se v dnesni dobe chovat tak, jak se chova Rusko. Ale penize jsou samozrejme az na prvnim miste, takze nejake lidske hodnoty jdou do kytek, a jeste vynadame ministrovi zahranici za to, ze se nelichotive vyjadril... Pecka.