ČNB vydělala díky intervencím 73 miliard korun, radním stoupl plat o 5 %

Česká národní banka loni vydělala 73 miliard korun, z toho 48 miliard připadá na vrub devizových intervencí. Centrální banka zisk použije na snížení kumulované ztráty z minulých let.

Členové ČNB si platově polepšili o 5 %, což je mnohem více, než kolik činí inflace, kterou se snaží nastartovat a také výrazně více, než o kolik rostou platy českého lidu. Ty loni stouply o 0,1 %.

Plat guvernéra České národní banky činil 4,79 milionu Kč, tedy o 238 tisíc více než minulý rok. Ostatní členové rady brali od 3,2 do 3,8 milionu Kč.

Rusové přestávají jezdit do Čech Mezinárodní měnový fond Ukrajině půjčí 18 miliard dolarů        
Norik
Norik (neregistrovaný) 141.170.139.---
27. 3. 2014 9:09 Nový

Re: ČNB vydělala díky intervencím 73 miliard korun, radním stoup plat o 5 %

Vydělala tím , že nás obyčejné lidi okradla a ještě si z našich peněz zvyšují mzdy to je vrchol drzosti

petr
petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz
27. 3. 2014 18:00 Nový

jakým způsobem vydělala?

Informace by chtěla doplnit. ČNB nakoupila za koruny eura, čímž koruna vlivem nerovnováhy nabídky a poptávky vůči euru klesla. Drží-li ČNB eura, a fiktivně je přepočítává zpět na koruny v dosaženém kurzu, pak napočte pochopitelně více korun, než předtím měla. To ale nepovažuji za výdělek. Za výdělek bych považoval, pokud by ČNB prodala eura zpátky na koruny a měla by více korun o 73 miliard.
Pak by ČNB vydělala 73 miliard korun.
I pak by ale intervencí ČNB např. čeští občané, kteří mají úspory v korunách přišli odhadem o půl bilionu korun, které by jim ČNB nebo stát, který takové jednání umožnil, měli vyplatit (dobré obchodní vztahy dělají přátele). Intervence ČNB jistě pomohla podnikatelům exportovat, tak jistě tito podnikatelé nebudou mít nic proti tomu, když je stát o takovou nepatrnou sumičku náhradou za "pomoc" od ČNB "stáhne" a rozdělí ji mezi poškozené občany. A pokud by intervence ČNB nebyla tak úspěšná, pak by páni bankéři měli škodu zaplatit ze svého a jít dělat něco co by odpovídalo jejich schopnostem, třeba mýt veřejná WC.
Pokud by ani zabavení veškerého obrovského majetku bankéřů a jejich rodinných příslušníků nestačilo, pak by jim měli pomoci s placením jejich kolegové z politických stran, které je do ČNB dosadili jako své kádrové rezervy.

Marky
Marky (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
30. 3. 2014 15:39 Nový

zlodeji

Řekne někdy někdo Národu, proč CNB udělala intervenci? A počítal někdo, o kolik peněz přišli drobní stradatele?Graz­love, odvolat bez náhrad a zabavit majetek!