Hlavní navigace

Ruce si nenechávají pojistit jen chirurgové, ale třeba i učitelé

Sdílet

Pojištění pro horní končetiny si běžně sjednávání například hudebníci, chirurgové či hodináři. Podle informací pojišťovny UNIQA ale dosavadní zkušenosti ukazují, že svých rukou a paží si cení lidé napříč populací bez ohledu na své povolání.

Podle statistik Státního úřadu inspekce práce vzniklo v roce 2015 v ČR na 41 000 pracovních úrazů. Každý čtvrtý úraz menším či závažnějším způsobem postihl ruce nebo paže. Nejčastěji byli postiženi řidiči, dělníci na stavbách a osoby obsluhující stroje. Naopak méně úrazů připadalo na kancelářské pracovníky, manažery a vědce.

V současné době už není přímá souvislost mezi rizikovostí profese, pracovním zatížením rukou a zájmem o pojištění proti tomuto úrazu. O speciální pojištění horních končetin stojí sice nejvíce zákazníci v dělnických a manuálních profesích nebo specializovaná povolání s převahou úkonů rukama (lékaři, farmaceuti, maséři, malíři, chemici, fotografové, redaktoři, optici nebo zdravotní sestry). Nicméně čilý zájem panuje i u dalších profesí, které už nejsou tak jednoznačně závislé na rukách: obchodníci, stavební dozor, učitelé nebo kontroloři.

Naopak docela pochopitelné je velmi četné pojištění rukou žen v domácnosti. Velmi často si ruce pojišťují i studenti. Zde je třeba ale brát i ohled na sportovní aktivity mladých, při nichž může k úrazu horních končetin snadno dojít.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 1. 2016 20:59

    Frenkie (neregistrovaný) ---.enviro.cz

    Z názvu článku vyplývá, že si u nás ruce nenechávali pojistit jen chirurgové, ale teď už dokonce ani učitelé že jo vážená redakce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).