Hlavní navigace

Ropná katastrofa BP nepoloží, pro investora jde o příležitost

Sdílet

Jiří Hovorka 30. 6. 2010

Ekonomický výhled v příštích měsících predikovat nelze, jeho vývoj bude s největší pravděpodobností nadále kolísavý. Přesto by ale v horizontu několika příštích letech měly ekonomiky a s nimi i komodity a akcie růst. Podle analytiků společnosti Citibank je momentálně nejvhodnějším způsobem investování pravidelné přikupování v měsíčních, čtvrtletních nebo pololetních intervalech. Ideální je také rozložit své investice napříč nabídkou, tedy do měn, akcií, komodit či dluhopisů. Lze tak učinit třeba přes podílové fondy, u kterých si můžete vybrat míru rizika, která je pro vás přípustné.

Dlouhodobým investorům doporučují analytici Citibank rozložit své investice do akcií rozvíjejících se trhů (Asie, Latinská Amerika), dividendových titulů a komodit.

Nejistota vládne trhům: Nahoru nebo dolů? Možná ani jedno

Příležitostí pro dlouhodobého investora může být také akcie britské ropné společnosti BP. Ta momentálně řeší  katastrofu v Mexickém zálivu a její akcie oslabily již o více jak polovinu. Společnost by ale padnout neměla i vzhledem k tomu, že její akcie jsou součástí portfolií penzijních fondů jak v USA tak v Británii. Proto lze předpokládat motivaci obou států v její další existenci, a tedy i postupný návrat hodnoty akcií BP.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).