Roklen spouští online platformu pro devizovou směnu a zahraniční platby

Finanční skupina Roklen přichází s bezpoplatkovým transparentním systémem devizové směny a plateb s fixní kurzovou marží 0,08 %. Služba RoklenFx je určena firmám a podnikatelům, ale může ji využít i privátní klientela.

Prostřednictvím služby RoklenFx mohou firmy i jednotlivci provádět měnové konverze mezi 30 světovými měnami a mezinárodní platby do více než 200 zemí světa. Bez poplatku jsou příchozí platby a jedna odchozí platba ke každé směně. Zůstatky na klientském účtu, který je rovněž veden bez poplatku, jsou aktuálně úročeny sazbou 0,2 % p.a. Minimální objem směny je v první verzi on-line aplikace stanoven na 1000 EUR.

Novinkou, se kterou Roklen přichází, je stanovení fixní kurzové marže, ale také transparentní zobrazení všech dat v reálném čase. V aplikaci RoklenFx v okamžiku realizace směny vidíte aktualizovaný středový kurz na mezibankovním trhu, kurz nabídnutý RoklenFx i kurzovou marži.

Naše nová on-line aplikace je velmi jednoduchá. Stačí zadat obchodní příkaz, potvrdit nabídnutý kurz a přiřadit příjemce platby. Složitější operace, poradenství, limitní příkazy, nastavení takzvaných hlídačů kurzů lze realizovat skrze náš telefonický dealing, říká Radim Krejčí, obchodní ředitel skupiny Roklen.

Fixní marže 0,08 % je určena pro všechny. Za jedno vyměněné euro tak zaplatíte pouze o zhruba 2 haléře více, než je aktuální nejlepší kurz na devizovém trhu. Závazek fixní marže 0,08 % a odchozí platby bez poplatku platí do odvolání, minimálně však do 30. 4. 2016.

Zapomněli jste uplatnit daňovou slevu? Můžete to napravit Velikost jističe bude podstatně více ovlivňovat celkovou platbu za elektřinu