Hlavní navigace

Rodiče na děti s financemi myslí, do rizika se jim ale nechce

Sdílet

Téměř 90 % rodičů si přeje své děti zajistit na budoucnost, k čemuž využívají různé formy spoření. Podle průzkumu finanční skupiny Wüstenrot nejčastěji volí stavební spoření, které využívá 43 % rodičů. Následují spořicí účet (23 %) a dětská konta (22 %). Výrazně menší část rodičů volí rizikovější způsoby zhodnocení financí, jako je investování. Někteří rodiče pro své děti pořizují nemovitosti (8 %), nebo investují do hmotných věcí, jako jsou umělecké předměty, poštovní známky nebo stříbrné mince ČNB.

Spoříte svým dětem?
Autor: IPSOS Instant Research

Spoříte svým dětem?

Drtivá většina české populace není schopna vydat jednorázově částku v řádu statisíců, a proto je třeba na zabezpečení dítěte myslet hned od jeho narození, upozorňuje Radka Floriánová,  vedoucí oddělení vývoje produktů stavební spořitelny Wüstenrot. V případě stavebního spoření je minimální délka trvání smlouvy šest let.

Dle stavební spořitelny Wüstenrot by také rodiček měli zvážit, jestli spořicí a investiční produkty budou uzavírat na sebe, nebo na děti. Pokud uzavřete tyto produkty na své jméno, budete mít peníze stále pod kontrolou. V opačném případě se může stát, že dítě se místo za studia rozhodne peníze utratit například za luxusní dovolenou a vzhledem k tomu, že je produkt uzavřen na jeho jméno, má plné právo s těmito prostředky nakládat, jak uzná za vhodné.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).