Hlavní navigace

RM-Systém zavádí interaktivní burzovní obchody na vysoké školy

Sdílet

Jiří Velinský 27. 2. 2009

RM-Systém, česká burza cenných papírů v současné době zavádí interaktivní studijní program StudentBroker do osnov ekonomicky zaměřených vysokých škol.

Projekt je založen na možnosti reálného investování s fiktivními finančními prostředky do českých i zahraničních akcií a derivátů prostřednictvím internetové aplikace dostupné ze stránek www.studentbroker.cz.

Velkým přínosem aplikace je její administrační systém uzpůsobený profesorům a vedoucím jednotlivých ekonomických předmětů, kteří mohou snadno a rychle kontrolovat aktivitu a schopnosti jednotlivých studentů, říká k projektu Jiří Novák z Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy. StudentBroker nám umožňuje seznámit studenty s reálným obchodováním a přináší tak praktické zkušenosti, které mohou studenti využívat i po úspěšném absolvování studia, doplňuje Novák.

Studenti jsou zařazeni do investičních kroužků jednotlivých škol a svými investičními schopnostmi reprezentují nejen sami sebe, ale i univerzitu, kterou studují. Po skončení letního semestru bude s trochou nadsázky možné zjistit, na které škole jsou studenti s nejlepším investorským talentem. Čtěte více: Nová pravidla hry na kapitálovém trhu

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).