Hlavní navigace

Ministr Říman předloží vládě zpřesněný plán na potírání byrokracie

Sdílet

Jiří Velinský 24. 11. 2008

Ministerstvo průmyslu a obchodu předloží v pondělí vládě „Upřesnění Plánu snížení administrativní zátěže podnikatelů do roku 2010 ve vybraných resortech“. Podnikatelům by se během dvou let měla snížit administrativní zátěž o pětinu. Tento bod byl na programu jednání vlády už minulý týden, nakonec byl ale stažen.

Jde o snížení zátěže o 20 procent do roku 2010 konkrétně u šesti ministerstev – ministerstva financí, ministerstva práce a sociálních věcí, ministerstva zdravotnictví, ministerstva životního prostředí, ministerstva zemědělství a konečně ministerstva průmyslu a obchodu.

V zájmu dosažení stanoveného záměru snížit administrativní zátěž podnikatelů se navrhuje provést analýzu stávajících statistických zjišťování z hlediska nutnosti prvotního zjišťování údajů a z hlediska jejich skutečné potřebnosti a využitelnosti, uvedl Matyáš Vitík z tiskového oddělení ministerstva průmyslu a obchodu. Termíny pro dokončení jednotlivých analýz jsou navrženy tak, aby se změny vedoucí ke snížení zátěže podnikatelů mohly promítnout do programu statistických zjišťování pro rok 2010.

Analýzou již v roce 2005 prošlo 245 právních předpisů, které představují pro podnikatele 2 168 povinností a náklady 86,4 miliardy korun ročně. Upřesnění Plánu snížení administrativní zátěže, které jde nyní do vlády, se týká šesti resortů, jejichž právní předpisy působí celkovou administrativní zátěž 76,8 miliardy ko­run.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).