Hlavní navigace

Revolut získal litevskou bankovní licenci, nově má pojištěné vklady

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 13. 12. 2018

Britský fintech startup Revolut se dnes v tiskové zprávě pochlubil získáním evropské bankovní licence. Server Měšec.cz zjistit, že jde o licenci vydanou Litevskou národní bankou, To je zásadní zpráva pro zákazníky Revolutu, protože s bankovní licencí získávají plné pojištění vkladů do výše 100 000 €.

Bankovní licenci získává společnost Revolut Technologies UAB, licenci instituce pro vydávání elektronických peněz pak společnost Revolut Payments UAB. Obě patří do skupiny Revolut Ltd.

Litevská licence souvisí s chystaným brexitem, což by jinak znamenalo pro evropské zákazníky i pro Revolut prudké zvýšení nákladů na mezibankovní převody v eurech, pokud by převody šly přes Spojené království. Základem je totiž (zatím stále) britský platební účet s IBAN, který získává jakýkoli zákazník Revolutu, který je rezidentem EU. Získáním litevské licence tak Revolut může pokračovat mimo britský platební systém, protože v případě brexitu platba proběhne v rámci EU = bez vysokých poplatků.

Se zajištěnou bankovní licencí, postupujícím vývojem bezpoplatkového obchodu s akciemi a díky pěti novým mezinárodním trhům v poslední fázi spuštění dostává Revolut své pověsti ‚Amazonu v bankovnictví‘. Naše vize je jednoduchá: jedna aplikace s desítkami milionů uživatelů, která řeší každý aspekt vašich financí v kombinaci nejlepší ceny a technologie, říká Nik Storonsky, Founder & CEO Revolutu.

Společnost se v následujících měsících chce více zaměřit na britský, francouzský a polský trh. Začátkem roku 2019 však chce vstoupit i do Austrálie,  Japonska, Kanady, Singapuru a USA.

Z produktové nabídky Revolut plánuje jednak nabídku běžných debetních nástrojů, ale také osobní a podnikové půjčky, cituji, „s výhodnými úrokovými sazbami“.

Zleva Vladislav Jacenko, spoluzakladatel a Nikolaj Storonsky, zakladatel a CEO Revolutu
Autor: Revolut Ltd.

Zleva Vladislav Jacenko, spoluzakladatel a Nikolaj Storonsky, zakladatel a CEO Revolutu

Revolut lze používat i v České republice, podporuje české koruny a peníze do něj dostanete pomocí české (i jiné) platební karty. Můžete si jej sami bezplatně vyzkoušet.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).