Hlavní navigace

Revolut získal 500milionovou dolarovou investici. Chce se dál rozšířit po Evropě

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 25. 2. 2020

Fintech Revolut dnes oznámil investici ve výši 500 milionů dolarů (11,65 mld. Kč), stojí za ní převážně americký investor TCV, ale do investice se zapojili i stávající investoři. Revolut doposud na investicích vybral celkem 836 milionů dolarů. Hodnota firmy po poslední investici vzrostla na 5,5 miliardy dolarů.

Firma chce investici k dalšímu rozvoji produktu na již existujících trzích a dále k rozšíření bankovních služeb v Evropě. Finance budou také použity ke zvýšení počtu každodenních uživatelů.

Naším cílem je postavit globální finanční platformu – jednotnou aplikaci, v níž zákazníci mohou každodenně spravovat své peníze. Tato investice dokazuje víru investorů v tento model. Naším cílem do budoucna je rozšířit naše bankovní služby po Evropě, dále pak navýšit počet lidí, kteří účet od Revolutu každodenně používají a mířit k ziskovosti. TCV má dlouholeté zkušenosti s podporou firem, které po celém světě mění obory, v nichž působí. Jsme rádi, že se partnerem pro další rozvoj naší platformy stali právě oni, uvedl k investici Nik Storonsky, zakladatel a CEO Revolutu. John Doran, General Partner v TCV, k investici doplnil toto vyjádření: Jsme rádi, že jsme mohli spojit síly s Nikem, Vladem a celým týmem, který za Revolutem stojí. Revolut používá nejmodernější technologie a neustále se snaží, aby zkušenost zákazníků s jeho službami byla na podstatně lepší úrovni, než jakou nabízejí klasické banky. Těšíme se, že budeme celý tým podporovat na jejich cestě, na jejímž konci bude Revolut jednou z největších finančních služeb na světě.

Revolut se plánuje zaměřit na rozvoj stávajícího produktu, v budoucnu by se firma chtěla zaměřit také na oblast půjček pro firmy i fyzické osoby a na rozšíření spořicích účtů za hranice Velké Británie.

Revolut uvádí, že má více jak 10 mil. zákazníků na celém světě. V roce 2019 navýšil počet zákazníků o 169 % a počet denních uživatelů narostl o 380 %. Obrat firmy v roce 2018 se zvýšil o 354 %, přesto je firma stále v červených číslech. Firma nyní zaměstnává přes 2000 lidí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).