Hlavní navigace

Revolut spustil účty pro mladé. Rodič ale musí platit paušál

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 15. 5. 2020

Ve středu 13. května 2020 britský startup Revolut oficiálně oznámil spuštění služby Revolut Junior v České republice, ve Spojeném království je dostupná od března 2020. Revolut v Česku funguje na základě litevské licence.

Revolut Junior je určen pro děti a mládež od 7 do 17 let včetně. Jejich účty jsou následně spravovány rodiči nebo zákonnými zástupci z jejich vlastní aplikace Revolut. Rodiče sledují pohyby na účtu Junior a dostávají upozornění na realizované transakce. Služba také obsahuje bezpečnostní prvky, se kterými mohou rodiče kontrolovat nastavení karty a transakcí, jako například online plateb. Součástí je také speciálně navržená karta Revolut Junior pro děti.

Do produktu budou v průběhu roku přidány další funkce. K těm patří nastavení pravidelně převáděné částky, určování finančních cílů, možnosti spoření, podrobné přehledy útrat, nastavení limitů útrat a také finanční návody pro děti, které jim pomohou rozvíjet finanční dovednosti. Každá funkce je navržena tak, aby do ní byli zapojeni jak rodiče, tak jejich děti.

Službu Revolut Junior mohou používat jen stávající majitelé účtu Revolut se využívající placené prémiové služby. Zatím co základní služba Revolutu je bez poplatku, za tarif Premium platíte v přepočtu 174,99 Kč měsíčně a za tarif Metal 299,99 Kč měsíčně. Součástí jsou však prémiové platební karty a asistenční služby.

Parametry Revolut Junior

  • Na účet lze poslat maximálně 90 000 Kč za rok.
  • Zůstatek může být max. 67 500 Kč.
  • Výběr z bankomatu max. 2700 Kč denně, k tomu max. 3 výběry denně a max. 6 týdně.
  • Při platbě s kartou je limit max. 11 250 Kč denně a každý den lze provést maximálně 15 transakcí.

Revolut byl založen byl v roce 2015 ve Velké Británii. Sídlo má v Londýně a zaměstnává přes 2000 lidí, kteří pracují na 23 místech. Po celém světě má více než 10 milionů zákazníků.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).