Hlavní navigace

Revolut se pro Čechy přesouvá pod litevskou licenci. Přinese to dvě změny

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 30. 4. 2020

Od 1. května 2020 se někteří klienti Revolutu v EU zemích, mj. v České republice, nově přesouvají pod litevskou licenci tohoto britského subjektu. Litevskou licenci společnost Revolut získala v prosinci roku 2018 pro případ, že by došlo k brexitu. K němu nakonec došlo a litevská licence tak umožňuje pod hlavičkou litevského subjektu Revolut Payments UAB nadále poskytovat služby občanům zemí Evropské unie.

Počínaje dneškem (30. 4. 2020) začneme převádět naše zákazníky ve střední a východní Evropě pod náš nový subjekt v Evropě. Dobrou zprávou je, že vy nemusíte udělat vůbec nic – o všechno se postaráme a jakmile převod proběhne, dáme vám vědět, uvádí zpráva klientům Revolutu v České republice.
Tento krok zajistí, že budete moci pokračovat v používání Revolutu i nadále bez ohledu na výsledek Brexitu. Stále budete moci používat všechny služby a funkce, které máte rádi, a vaše prostředky zůstanou chráněny na účelově vázaných účtech u našich bankovních partnerů, citujeme zprávu.

Zásadní změnou pro české zákazníky Revolutu je změna země případného sporu. Vztah mezi českými zákazníky a Revolutem se nově bude řídit litevským právem (případná žaloba musí směřovat k litevskému soudu) a regulátorem je Litevská národní banka (případné stížnosti tedy opět k této bance). Do té doby se řídil britským právem.

Tip: Pro české zákazníky Revolut připravil obchodní podmínky v češtině.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).