Spočítejte si...

Zavřít

Reklamovat můžete i zboží ze zastavárny nebo bazaru

Reklamačnímu řádu podléhá také zboží z bazaru či zastavárny. Doba pro uplatnění práva z vadného plnění u použitého spotřebního zboží je úplně stejná jako u zboží nového, pokud si strany neujednaly její zkrácení na polovinu, upozorňuje Česká obchodní inspekce (ČOI), která provedla ve druhém letošním kvartálu kontroly u 193 provozovatelů. Porušení zákona přitom zjistila ve 108 případech (tj. v 56 %).

Nejčastěji se prohřešky týkaly právě nedostatečného  informování spotřebitele o rozsahu, podmínkách, způsobu a místě reklamace a povinnosti vyznačit v dokladu o zakoupení, že se jedná o výrobek použitý nebo s vadou.   

Zároveň bychom zde ale upozornili na to, že pokud si kupujete zboží, které už vadu má, na tuto konkrétně už se pak samozřejmě odpovědnost za vady prodejce nevztahuje.

Výsledky kontrol bazarů a zastaváren ukazují na to, že zjištěná porušení nemají, vzhledem k porovnání s výsledky kontrol za stejné období minulého roku, žádnou klesající tendenci. Je proto pravděpodobné, že ČOI bude v kontrolní činnosti i nadále pokračovat.

Nejčastěji konsolidujeme 1 úvěr, preferujeme jej splatit do 5 let Jaká máte práva a na co dát pozor při jednání s dodavateli energií?        
Pepe
Pepe (neregistrovaný) ---.dkm.cz
16. 9. 2016 18:39 Nový

Re: Reklamovat můžete i zboží ze zastavárny nebo bazaru

ČOI by se měla chytit za hlavu. Posílit své řady, protože kontrol je málo:-)Je vidět, že pokuta ve výši pár drobných je nezastraší a že je chytne ČOI jednou za čas z toho si nic nedělají