Hlavní navigace

K daním se nově můžete registrovat elektronicky

Sdílet

Jiří Hovorka 1. 7. 2011

Ode dneška můžete podat přihlášku k registraci k daním také elektronicky. Formuláře jsou k dispozici na webu daňového portálu české daňové správy.

Přihlášku k registraci je povinen podat daňový subjekt, který obdrží povolení nebo získá oprávnění vykonávat činnost, která je zdrojem příjmů, které jsou předmětem daně, nebo jejíž výsledky jsou předmětem daně. Přihlášku k registraci je nutno podat správci daně do 30 dnů ode dne účinnosti takového oprávnění či povolení, vysvětluje mluvčí Generálního finančního ředitelství Jaroslava Musilová.

Vyplněnou elektronickou přihlášku, můžete na finanční úřad dodat několika způsoby:

  • Pokud máte uznávaný elektronický podpis, formulář podepíšete a odešlete přímo z daňového portálu.
  • Pokud máte datovou schránku, elektronický formulář uložíte a odešlete správci daně prostřednictvím své datové schránky.
  • V případě, že nevlastníte uznávaný elektronický podpis, můžete elektronický formulář vyplnit a odeslat prostřednictvím daňového portálu bez něj, následně formulář však do 5 dnů musíte potvrdit nebo zopakovat u správce daně (to lze učinit písemně nebo ústně do protokolu).
  • Také je možné vyplněný elektronický formulář pouze vytisknout, vlastnoručně podepsat a doručit správci daně jako kterékoliv jiné písemné podání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).