Hlavní navigace

RegioJet vydá dluhopisy v hodnotě 500 milionů Kč, koupit si je mohou i drobní investoři

Sdílet

Lenka Kašparová 15. 10. 2019

RegioJet vydá během prvního pololetí roku 2020 dluhopisy v hodnotě 500 000 000 Kč. Emise dluhopisů má dopravci sloužit k rozvoji podnikání. Jejich splatnost má být pětiletá a výnos má být nad 4 % nad sazbou PRIBOR zveřejňovanou Českou národní bankou. Jde už v pořadí o druhou emisi cenných papírů RegioJet. Ta první se uskutečnila v červnu 2019. Investoři si mohli pořídit dluhopisy v hodnotě 921 milionů Kč.

U první emise se prodaly dluhopisy především institucionálním investorům z řad finančních institucí. Také pro druhou emisi je plán oslovit finanční instituce, ale zároveň bychom rádi nabídli část dluhopisů také drobným investorům – například klientům privátního bankovnictví, říká Petr Kohoutek, finanční ředitel holdingu STUDENT AGENCY, do kterého RegioJet patří.

Jak už bylo zmíněno, RegioJet hodlá získané peníze použít především k nákupu nových vlakových souprav, a to jak vozů, tak lokomotiv. Ty mají sloužit na nových spojích, které dopravce plánuje. Jde například o trasu do Budapešti. Posíleny budou i stávající spoje jako je třeba tasa Praha – Ostravsko – Košice a Praha – Brno – Bratislava / Vídeň.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).