Hlavní navigace

Refinanso snižuje úrokové sazby u hypoték. Nově začínají na 1,68 % ročně

Sdílet

Fintechový startup Refinanso opět snížil úrokovou sazbu u hypotéky. Nově začíná na 1,68 % ročně. Nejnižší sazbu 1,68 % u nás mohou dostat především klienti s kratší splatností a nižší částkou k refinancování. Například klient, který refinancuje 1 000 000 Kč se sedmiletou splatností, sedmiletou fixací, pojištěním schopnosti splácet a zůstatku na běžném účtu 200 000 Kč, na roční úrokovou sazbu 1,68 % bez problémů dosáhne, uvádí Matěj Novák, CEO Refinanso.cz

Běžný úrok se pak pohybuje okolo 2,1 % ročně. Případně vám hypoteční kalkulačka na stránkách Refinansa sdělí, jaký úrok dostanete ve vašem případě.

Dalším bonusem je možnost snížení úroku prostřednictvím aktivního využívání svého běžného účtu. Veškeré prostředky, které se na běžném účtu v daný měsíc nachází, snižují v daný měsíc jistinu splátky. Klient, který splácí jistinu 1 000 000 Kč a v daný měsíc má na běžném účtu v průměru 100 000 Kč, tak platí úroky pouze z částky 900 000 Kč, což hypotéku výrazně zvýhodňuje, dodává Matěj Novák.

Podrobně jsme se novému startupu věnovali ve článku Nový startup chce refinancovat hypotéky a garantovat nejvýhodnější úrokovou sazbu.

Hypotéky uzavřené přes Refinanso se sjednávají u MONETA Money Bank.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).