Hlavní navigace

Řecké úspory zřejmě zastaví zlevňování benzínu

Sdílet

Jiří Hovorka 1. 7. 2011

Ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu opět mírně klesly. Za benzín Natural 95 jsme tak platili o šest haléřů méně, když litr stál průměrně 34,76 koruny. Cena motorové nafty se snížila o tři haléře na 34,13 koruny za litr. Ukazují to dnešní údaje Českého statistického úřadu.

Další sledované položky, Special 91 a LPG, zlevnily o nepatrný halíř. Litr benzínu Special 91 se tak prodával za průměrných 33,67 koruny za litr, LPG za 17,16 Kč za litr.

Za pokračujícím zlevňováním je stále pokles cen ropy, který souvisel také s oznámeným plánem Mezinárodní agentury pro energii (IEA), která hodlá mimořádně uvolnit 60 milionů barelů ropy ze svých strategických rezerv.

Do ceny ropy ovšem v tomto týdnu promluvil souhlas řeckého parlamentu s úsporami. Reakce byla stejná jako u akciových indexů, cena se odrazila vzhůru. Ropa WTI se ještě ve středu obchodovala za cenu kolem 90 dolarů za barel, dnes je zhruba o pět dolarů výše. Je tedy pravděpodobné, že se zastaví také zlevňování pohonných hmot u českých čerpacích stanic.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).