Hlavní navigace

Rating Ruska se propadl, rubl oslabuje

Sdílet

Arsen Lazarevič 27. 1. 2015

Ratingová agentura Standard & Poor's snížila Rusku rating o jeden stupeň na známku BB+. Znamená to, že země je nyní ve spekulativním pásmu s tím, že agentura nevylučuje další pokles. Ruské měnové politice se zužuje prostor a výhled hospodářského růstu se zatemnil. Další zhoršení vnější pozice země a fiskálních parametrů očekáváme v souvislosti rostoucího tlaku na Rusko ze zahraničí a zesilující role státu v ekonomice, uvedla ve zprávě S&P. Rating je přitom zásadní pro investory, kteří zemi poskytují finanční prostředky a nakupují dluhopisy.

Snížení ratingu se projevilo výrazným oslabováním rublu vůči americkému dolaru, který poklesl o 8 % na 69 rublů za dolar.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 1. 2015 9:48

    Paja Realista (neregistrovaný) ---.mzk.cz

    Největší a nejaktivnější ruské banky již nemají několik měsíců přístup na finanční a kapitálové trhy. Snížením ratingu od "proamerických separatistů" se jen vytvoří potřeba urychlení procesu samostatné struktury ekonomiky v rámci BRICS (V současné době státy BRICSu tvoří přibližně 26,6 % územní plochy všech zemí a žije v nich 42,2 % obyvatelstva planety. V r. 2010 jejich celkový HDP činil 18,48 bilionů USD.). Takže v rámci hesla "co nás nezabije to nás posílí" to není dobrá zpráva zejména pro EU a Švýcarsko.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).