Hlavní navigace

Raiffeisenbank zaznamenala ve třetím čtvrtletí zisk 3,64 miliardy Kč

Sdílet

Lenka Kašparová 14. 11. 2019

Raiffeisenbank vykázala za třetí čtvrtletí roku 2019 čistý zisk v hodnotě 3,64 miliardy Kč a meziročně tak vzrostl o 36 %. Celkové provozní výnosy stouply o 12,2 % na 8,79 miliardy Kč. Čisté úrokové výnosy banky stouply o 23,2 % a jejich hodnota dosáhla 6,51 miliardy Kč. Čisté příjmy z poplatků přitom klesly o 9,7 % na 1,26 miliardy Kč. Další výnosy Raiffeisenbank zahrnující hlavně výnosy z operací na finančních trzích, meziročně poklesly o 27,3 % na 817 milionů Kč.

Celková aktiva banky dosáhla výše 373 miliard Kč a meziročně si tak polepšila o 5,5 %. Objem poskytnutých úvěrů meziročně vzrostl o 6,6 % na 248 miliard Kč. K růstu přitom došlo primárně v oblasti financování domácností (hypotéky a spotřebitelské úvěry), ale také firem. Objem přijatých vkladů od klientů meziročně stoupl o 8,5 % na 275 miliard Kč.

V září jsme veřejnosti představili vlastní mobilní aplikaci RaiPay pro placení mobilními telefony s operačním systémem Android a od začátku čtvrtého kvartálu umožňujeme klientům provádět bezkontaktní platby prostřednictvím iPhonu či Apple Watch. Nedávno jsme také spustili ostrý provoz tzv. okamžitých plateb, uvádí některé inovace banky Igor Vida generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).