Hlavní navigace

Raiffeisenbank snižuje ceny, hlavně podnikatelům

Sdílet

David Sillmen 30. 4. 2014

Raiffeisenbank připravila s účinností od 1. července řadu změn v novém ceníku. Nejvíce se dotknou podnikatelských účtů. Na začátku letošního roku jsme spustili nový účet
pro živnostníky Podnikatelské eKonto ŽIVNOST. Tento účet je ojedinělý tím, že ke komplexnímu podnikatelskému tarifu získává živnostník zdarma i neomezený osobní účet eKonto KOMPLET. ‘ŽIVNOST’ je velmi úspěšná, v letošním roce zaznamenáváme rekordní prodeje nových podnikatelských účtů. Proto benefit osobního účtu zdarma rozšiřujeme i na všechny ostatní typy podnikatelských eKont,
uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Jan Figlovský.

Rovněž Podnikatelské eKonto ŽIVNOST se přitom dočká vylepšení, klienti nově
v rámci tarifu zdarma získají i vedení kontokorentního úvěru.

Banka také zmírňuje podmínky aktivního využívání účtu, při kterých lze získat podnikatelské tarify KOMPLET a BUSINESS výhodněji. Podmínky aktivního využívání účtu banka nově sjednocuje s účty pro fyzické osoby, jednotnou hranicí pro získání nižších poplatků za účet jsou tak příchozí platby ve výši minimálně 15 tisíc korun měsíčně a alespoň tři odchozí platby z účtu. Pro podnikatele to znamená výrazné zmírnění podmínek aktivního využívání účtu, např. u Podnikatelského eKonta KOMPLET byla doposud věrnostní hranice příchozích plateb na úrovni 100 tisíc korun měsíčně. Žádné další podmínky účtů se přitom nemění, tímto krokem tak prakticky všichni naši podnikatelští klienti, kteří využívají účet aktivně, dosáhnou na výhodnější vedení účtu, dodal Jan Figlovský.

U eKonta KOMPLET ani ostatních účtů pro fyzické osoby k žádným zásadním změnám nedochází. Zřejmě nejvýraznější změnou je zrušení poplatku za změnu limitu na debetních kartách, za kterou doposud klienti platili 50 korun, u kreditních karet pak banka ruší poplatek za změnu nastavení data splatnosti, který doposud rovněž činil 50 korun. U studentských účtů pak banka ruší poplatek za poskytnutí (doposud 200 Kč) a využití (90 Kč) povoleného debetu. Studenti tak v jednom transparentním poplatku 49 Kč získávají nejen  neomezený počet domácích transakcí a výběry z bankomatů všech bank v ČR i zahraničí zdarma, nově mohou v rámci tohoto paušálu využít i povolený debet pro finanční rezervu na neplánované výdaje,vysvětlil Jan Figlovský.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 4. 2014 15:47

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

  a kazda ma nejake ty mouchy, ale Raifka byla doslova kral ve vybirani poplatku i za pozdrav, kdyz sem od nich odchazel, tak pani co mi rusila ucet jeste ironicky poznamenala, ze o me banka stejne nestoji, ze ji jde o movite klienty, kteri par stovek mesicne za poplatky resit nemusi. Holt si hrajou na VIP banku proc ne, ale proc tedy potom ted zase reklama jak snizuji ci rusi poplatky? Ze by tech movitych klientu nebylo tolik?!

 • 3. 5. 2014 19:10

  Boris Uwaga (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  V clanku je nekolik polopravd. Ke zmirneni vernostnich podminek doslo, ale zato se musi platit pausal... Doted stacilo splnit obrat a byl mesic zdarma. Takze sleva?
  Uz delsi dobu je zrejme, ze se vymenilo vedeni banky a moc si s tim nevedi rady. Jednou tvrdi, ze chteji movite klienty, jednou, ze jsou banka pro kazdeho. Kazdopadne hystericky meni strategie kazdy druhy mecic. Vydrzel jsem od dob Expandia banky a dekuji, uz ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).