Hlavní navigace

Raiffeisenbank obměnila nabídku účtů pro podnikatele. Co je nového?

Sdílet

podnikání Autor: Depositphotos

Raiffeisenbank se začátkem dubna obměnila svou nabídku podnikatelských účtů. Ke změnám došlo u Aktivního účtu a nově nabízí také Exkluzivní účet, který cílí hlavně na malé firmy (ale mohou si ho založit všichni podnikatelé).

V nabídce má tedy nově pro podnikatele a malé firmy tři druhy účtů. Základní Chytrý účet zůstává bez poplatku a bez podmínek tak, jak to bylo dosud. 

Aktivní účet obsahuje v balíčku více služeb, má ale také odlišnou cenu. Stojí nově 99 Kč měsíčně (původně 49 Kč).

Nově má účet v ceně první dvě příchozí či odchozí zahraniční transakce mimo EHP nebo v EHP v jiné měně než v eurech (dříve jen jedna). Bez poplatku je nově také import hromadných plateb jedním uživatelem (každý další uživatel zaplatí 200 Kč, tedy cenu, za kterou byl import pro všechny uživatele doposud).

Jak vyplývá z názvu, Exkluzivní účet nabízí širší paletu služeb s vyšším poplatkem. Exkluzivní účet jsme vytvořili na základě zpětné vazby stávajících klientů a zároveň výzkumu mezi neklienty. Naším cílem bylo vyvinout takový produkt, díky kterému budou mít fyzické osoby – podnikatelé, i právnické osoby – pohromadě vše, co ke správě firemních financí potřebují, a zároveň vychytávky šetřící čas, který si mohou zájemci pořídit ve třech variantách, komentuje spuštění nového účtu segmentová manažerka MSE Raiffeisenbank, Veronika Loncká s tím, že v balíčku je například licence na import hromadných plateb a stahování datových výpisů až pro tři uživatele, což je ideální, když za klienta zpracovává podklady účetní oddělení. 

Nové podnikatelské konto zahrnuje i výběry z bankomatů po celém světě bez poplatku, službu multiměna (lze vést až 18 měn pod jedním číslem účtu), prvních 10 příchozích nebo odchozích zahraničních plateb bez poplatku a dvě debetní karty v ceně. Jedna z nich je karta Business Gold Visa s nadstandardními týdenními limity pro výběry a platby, Visa Benefit programem, vstupy do letištních salonků LoungeKey a cestovním pojištění s limitem do 10 milionů Kč. Za účet zaplatíte 299 Kč měsíčně. Více podrobností o novém účtu najdete na webu Raiffeisenbank.

Podnikatelé z řad fyzických i právnických osob si mohou založit účet online. Pro firmy jde o novinku. Banka do poloviny letošního března založení účtu pro právnické osoby online neumožňovala. Nyní ty mohou využít službu BankID a založit si touto cestou jakýkoli typ účtu pro podnikatele.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).