Hlavní navigace

Raiffeisenbank mění sazebník. Zdražuje výpisy nebo vklady na pobočce

Sdílet

Jiří Hovorka 16. 1. 2018

Raiffeisenbank změní od začátku dubna sazebník. Zdraží například výpisy zasílané poštou nebo výběry hotovosti na pobočce. Banka informaci i s vyznačenými změnami v sazebníku už rozeslala svým klientům.

Kdo chce výpis z účtu poštou, zaplatí za to momentálně 30 korun, od dubna to bude 40 korun. Banka zdražuje také duplikát výpisu nebo mimořádný výpis, a to ze 150 na 200 korun.

První vklad hotovosti v měsíci na pobočkové pokladně zůstává zdarma, druhý a další od dubna zdraží z 25 na 29 korun. Zdražuje například také vklad peněz na účet v jiné bance přes pokladny Raiffeisenbank, a to ze dvou na tři procenta ze vkládané sumy. Minimální výše tohoto poplatku zůstává na sto korunách.

Více na pobočce zaplatíte také za směnárenské služby. Prodej či nákup bankovek cizí měny bude nově za tři procenta místo dvou procent z jejich hodnoty. Z 50 na 100 korun roste také minimální výše tohoto poplatku.

Nový bude od dubna poplatek ve výši 200 korun za vydání náhradní platební karty. Banka ho nebude vybírat jen v případě, kdy původní kartu zablokovala sama.

U kreditních karet Easy, De Luxe a Style Raiffeisenbank od dubna sníží minimální povinnou měsíční splátku, a sice z 3,5 procenta a minimálně 300 korun na 3,2 procenta a 200 korun.

U hypoték banka snižuje minimální výši poplatku za posouzení žádosti u úvěrů s plovoucí sazbou. Výše poplatku zůstává na úrovni jednoho procenta z výše úvěru, ale jeho minimální výše klesá z deseti na pět tisíc. Banka u tohoto poplatku nově zavádí také jeho maximální výši, a to patnáct tisíc korun.

Z tisíce na pět set korun banka snižuje poplatek za expresní čerpání hypotéky, nově se pak v ceníku objevuje poplatek ve výši 1500 korun za čerpání hypotéky na základě návrhu na vklad zástavního práva do katastru nemovitostí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 1. 2018 9:39

    Cesar (neregistrovaný) ---.spacecom.cz

    Jak že si to říkají ? Klientsky nejpřívětivější banka ???? Mám od nich "kreditku"...přechod od CitiBank, na co "šáhli" to zmařili, včetně bonusů za nákupy. A to si mi ještě odvažují při telefonické komunikaci nabízet jejich účty...Jaká to opovážlivost ?!?!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).