Hlavní navigace

Raiffeisenbank má za první pololetí 2020 zisk 1,3 miliardy korun, meziročně je to ale pokles o polovinu

Sdílet

Lenka Kašparová 11. 8. 2020

Čistý zisk Raiffeisenbank se za první polovinu letošního roku dostal na částku 1,3 miliardy korun, což představuje meziroční pokles o 52,3 %. Celková aktiva banky dosáhla hodnoty 414 miliard korun. Objem poskytnutých úvěrů činil 252 miliard korun a objem přijatých vkladů od klientů dosáhl výše 320 miliard.

Díky předchozím investicím do infrastruktury mohou naši klienti již 95 % běžných činností vykonávat vzdáleně prostřednictvím internetového či mobilního bankovnictví. Důraz klademe nejen na pohodlí, ale také na bezpečnost. I z tohoto důvodu jsem rád, že se nám podařilo dokončit modernizaci naší bankomatové sítě, říká Igor Vida, generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank.

Podle Vidy však platí, že současná situace není kvůli epidemii koronaviru jednoduchá. V prvním pololetí letošního roku sice celková aktiva banky meziročně vzrostla o 12 %, ale čistý zisk banky dosáhl v prvním pololetí roku 2020 jen na zmíněných 1,3 miliardy korun a meziročně se snížil o 52,3 %. Celkové provozní výnosy pak klesly o 9,8 % na 5,41 miliardy korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).