Hlavní navigace

Raiffeisenbank má nový spořicí účet: 2,5 procenta za 14 dní výpovědní lhůty

Sdílet

Jiří Hovorka 14. 2. 2011

Banky a záložny stále více kombinují termínované vklady a spořicí účty a vydávají je za to druhé. Poté, co takto nedávno postupovala Záložna Creditas, která sice oznámila nadstandardní úrok u spořicího účtu, po detailním pročtení jste ale zjistili, že jde o termínovaný vklad, tak podobně postupuje nyní Raiffeisenbank.

Její podmínky jsou ale u nového konta eKonto Flexi o poznání „měkčí“. Pokud tedy chcete dát na stranu alespoň půl milionu korun. Celý vklad v takovéto výši až do 20 milionů vám RB zúročí roční sazbou 2,5 %. Omezením je výpovědní doba, pro tento úrok ji sjednáte na 14 dnů. Zajímavé je, že s délkou výpovědní lhůty úroková sazba klesá. Menší vklady než půl milionu se zde nevyplatí nechávat. Maximální možná sazba v takovém případě dělá podprůměrných 1,3 %.

Kompletní nabídku spořicích účtů na trhu si porovnejte v naší databázi. Ta existuje i ve variantě termínovaných vkladů, kde si můžete zadat kolik peněz a na jak dlouho chcete uložit. Obratem zjistíte, kde dostanete nejvyšší úrok.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).