Hlavní navigace

Raiffeisen stavební spořitelna má nový spořicí účet - Felixovo spoření

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 10. 6. 2015

Nový spořicí účet s názvem Felixovo spoření začala sjednávat Raiffeisen stavební spořitelna. Základní úroková sazba je 0,5 % p.a. a je pevná po dobu 6 let. K tomu se přičte variabilní úroková sazba ve výši max, 0,25% p.a. podle výše vkladu. Celkem tak můžete získat maximální úroovou sazbu ve výši 0,75 % p.a.

Parametry produktu:

  • Pro fyzické osoby ve věku 18 let a starší nebo pro právnické osoby.
  • Současné uzavření či existence jiné platné smlouvy stavebního spoření u RSTS.
  • Minimální vklad se nevyžaduje.
  • Bez poplatků za uzavření smlouvy, za vedení účtu, za změnu cílové částky, za ukončení smlouvy či za elektronický výpis.

Felixovo spoření je v praxi nový Tarif S 154 Raiffeisen stavební spořitelny. Jde o upravený tarif S 144, který byl dříve nabízen pod označením Zlatý účet (Zlatý účet byl stažen z nabídky v polovině roku 2014). Princip Felixova spoření je podobný, zásadním rozdílem od Zlatého účtu je nemožnost nakládat s naspořenou částkou v průběhu spoření. Pokud chce klient naspořenou částku použít, musí Felixovo spoření ukončit stejně jako každou jinou smlouvu stavebního spoření, komentuje produkt na webu Stavebky.cz odborník na stavební spoření Petr Kielar.

Hlavní výhodou Felixova spoření je možnost získat vyšší úrokovou sazbu, pro vklady do 300 000 Kč, tj. celkem 0,75 % p. a. Oproti spořicímu účtům je u Felixova spoření ztížená možnost nakládat s naspořenou částkou. Zůstává nutnost celou smlouvu ukončit. Ukončení smlouvy však není spojeno s žádnými poplatky a smlouva je bez státní podpory, takže ukončením smlouvy nevznikají klientovi žádné další náklady,v uzavírá recenzi produktu Petr Kielar.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 6. 2015 9:09

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

    Jesli nemam moznost s penezi nijak nakladat, pouze musim smlouvu ukoncit a vyplatit penize, tak to vubec nema smysl nazyvat sporicim uctem, navic mit vazane penize s 0,75% je tedy skutecne "kauf" i v dnesni dobe :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).