Hlavní navigace

První fond v Česku láká na investice do bitcoinu. Potřebujete alespoň milion

31. 1. 2018

Sdílet

V Česku začal působit první fond pro kvalifikované investory, který investuje do virtuálních měn. Investovat do Kryptofondu od investiční skupiny Comfort Finance Group mohou všichni, kdo do něj pošlou alespoň milion korun. To je spodní hranice pro investici.

Firma chce lákat investory na jednoduchou realizaci investice do virtuálních měn nebo bezpečnost. Za to si bere poplatek za správu ve výši 3,9 procenta ročně z investovaných peněz. Dalších 25 procent ročně si pak strhává z případného zhodnocení peněz.

Fond byl jako alternativní investiční fond zaregistrován v květnu loňského roku u České národní banky. Firma chce postupně do majetku nabrat stovky milionů eur. Virtuální měny skutečně fond nakupuje a uschovává je v hardwarových peněženkách.

Neobchodujeme na denní bázi, ale portfolio se v čase může přeskupovat podle dalšího vývoje, říká projektový manažer Kryptofondu Jan Záhumenský k investiční strategii fondu. Drtivou většinu peněz fond zatím investuje do Bitcoinu, v řádu jednotek procent se pak pohybují investice do alternativ jako Ethereum, Dash nebo Monero.

Investiční skupina Comfort Finance Group CFG působí v Česku od roku 2012. Doposud se soustředila na investování do nemovitostí a jádro její činnosti se soustřeďuje v dceřiné firmě Comfort Money, která poskytuje úvěry zajištěné nemovitostí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Autor je redaktorem serveru Peníze.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).