Hlavní navigace

Průzkum: mezi novými auty vedou benzínové bílé Škodovky

Sdílet

Lenka Kašparová 21. 6. 2019

Z průzkumu ČSOB Leasing vyplývá, že Češi si nejvíce půjčují na auta střední velikosti a nejčastěji volí české vozy značky Škoda, nejvíce vybírají modely Octavia a Superb. Průzkum vychází z prodejních dat ČSOB Leasing shromážděných za poslední rok. 

Od roku 2013 také roste prodej SUV vozů. Vývoj nákupu této třídy narůstá každoročně skoro o desetitisíce. Neoblíbenější barvou vozidla je bílá. Na té se shodují jak muži tak ženy. Poměrně oblíbená je ještě také černá a šedá. 

Nejdůležitějším kritériem při výběru vozidla je po Čechy jistota ohledně původu a minulosti vozidla a možnost si vozidlo před koupí vyzkoušet. Při výběru pohonu jasně vede benzín nad elektromobily, které tvoří zatím spíše okrajovou část úvěrů na vozidlo. 

Auta s alternativním pohonem se těší jen minimálnímu zájmu ze strany českých řidičů a jejich zastoupení na trhu s novými vozy je stále jedno z nejnižších v EU. Spotřebitelé v tuzemsku dávají většinově přednost osvědčené kvalitě před nejistými alternativami bez nutné infrastruktury, komentuje výsledky Petr Dufek, ekonom ČSOB.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).