Hlavní navigace

Průzkum: Banky budou snižovat poplatky a omezovat pobočkovou síť

Sdílet

Gabriela Hájková 21. 11. 2013

Evropští bankéři vidí vývoj retailového bankovnictví do roku 2015 pesimisticky. 80 % z nich totiž očekává propad příjmů kvůli snižování poplatků a většina plánuje také zmenšovat pobočkovou síť. Vyplývá to z průzkumu mezi evropskými bankéři z 15 zemí, který zveřejnila společnost Roland Berger Strategy Consultants.

Tradiční banky v současnosti čelí velké konkurenci nových hráčů na trhu. To vede k nutnosti upravovat nabídky a přizpůsobovat je trendům trhu. Proto asi polovina bankéřů předpokládá, že situace povede k poklesu příjmů v příštích letech. Nejpesimističtější odhady mají bankéři z Německa a severní Evropy. Bankéři z jižní Evropy mají optimističtější očekávání.

Kromě toho čím dál více získávají na důležitosti v rámci generování příjmů i získávání nových zákazníků přímé kanály. Proto 95 % respondentů průzkumu předpokládá, že se do budoucna bude hustota pobočkové sítě během příštích třech letech snižovat.

Manažeři bank také věří, že do roku 2015 bude více než 40 % všech jednoduchých transakcí probíhat před mobilní bankovnictví a proto se chce asi třetina dotázaných bank investičně zaměřit na digitální kanály.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).