Spočítejte si...

Zavřít

Průměrný věk pro první založení běžného účtu se snižuje

Z průzkumu, který si objednala GE Money Bank, vyplynulo, že průměrný věk pro založení prvního bankovního účtu je v Česku 24 let. Při srovnání s okolními zeměmi jde o nízký věk. Svůj první účet si dříve založí muži před ženami. Věkový náskok mužů je oproti průměrnému věku žen o jeden rok. Založení běžného účtu po překročení třiceti let věku se týká 7 % Čechů. Žádný účet v bankách nebo družstevních záložnách nemá 6 % populace.

Běžný účet si před třiceti lety otevírali Češi v průměrném věku 39 let.

Řešení škodných událostí způsobených povodněmi Evropská centrální banka dnes rozhodne o úrokových sazbách        
uživatel si přál zůstat v anonymitě
2. 7. 2009 10:00 Nový

RE: Průměrný věk pro první založení běžného účtu se snižuje

Dá se očekávat, že v ulicích budeme narážet na nezaměstnané v obleku a teniskách, jak se vás ptají nejen na tarif telefonního operátora, ale i na účet v bance. A každá banka bude chtít urvat těch zmiňovaných 6 % populace, jenž ještě nemá BÚ.
Divím se, že vlastní účet nemá jen 6 % populace. Znám dost rodin, kde jim stačí jen jeden účet.
Co se týče věku, domníval jsem se, že hned po škole /mnohdy i během studi/ si člověk založí účet, aby mu na něj mohla chodit výplata, protože jinak od zaměstnavatele peníze neuvidíte, i když, čistě teoreticky, existují i jiné způsoby převzetí výplaty. Proto mne věk 24 let k prvnímu založení účtu překvapuje. Jedná se sice o průměry, tzn., že jeden si založí v 18 a druhý až ve 34 a už to dělá onen Ø 24 let.

Zarazila mne nedávná zpráva v novinách, kde v ČR máme nejvyšší poplatky 2007: 56,7 €/rok, 2008: 62,6 €/rok - i Rakousko je mělo za r. 2008 nižší, ostatní bývalé socialistické státy Maďarsko, Slovensko, Polsko rovněž. Bylo to přepočítáno na €, kdyby to bylo přepočítáno na kupní sílu, byla by to ještě větší tragédie. Jistě není pro Rakušáka 59 € takový výdaj jako pro nás, vzhledem k jejich 4-5 vyšší mzdě.