Hlavní navigace

Provozovatel e-shopu LevneELEKTRO je v insolvenci. Odmítá řešit reklamace

Sdílet

Gabriela Hájková 15. 8. 2016

Krajský soud v Českých Budějovicích zahájil 3. srpna 2016 (sp. zn. KSCB 41 INS 18021/2016) insolvenční řízení se společností Elektra PV, která provozuje internetový obchod LevneElektro.cz. Podle Policie ČR provozovatel internetového obchodu neoprávněně manipuloval s daní z přidané hodnoty a podvodně získal desítky milionů korun. Informaci přinesla ČTK.

Jak už jsme vás informovali (a radili co s reklamací), e-shop přerušil provoz letos v červnu.

Nyní stojí jeho bývalí klienti před problémem. E-shop totiž na svém webu zveřejnil informaci, že nemůže přijímat reklamace ani odstoupení od smlouvy:

S ohledem na množící se dotazy a dále na současný stav věci považujeme za vhodné Vám i touto formou sdělit, že se zásobami, finančními prostředky a reklamovanými výrobky nyní disponuje finanční úřad. Společnost ELEKTRA PV s.r.o. není v současné době oprávněna ani k vracení finančních prostředků, např. z důvodu odstoupení od smlouvy apod. Proto je nutné se za účelem řešení reklamací obracet přímo na správce daně.

Ludmila Kočí z budějovického finančního úřadu toto ale na webu Finanční správy odmítá:

Finanční úřad pro Jihočeský kraj v dané souvislosti upozorňuje, že správce daně není oprávněn místo daňového subjektu vyřizovat reklamace zboží ELEKTRA PV, s.r.o., jak je nesprávně uváděno na jeho internetových stránkách (www.levneelektro.cz). 

Větší detaily ke kauze finanční úřad zveřejnit nemůže kvůli závazku mlčenlivosti. Správce daně přitom v minulosti provozovatele e-shopu opakovaně vyzýval k tomu, aby finanční úřad mlčenlivosti zbavil a ten se mohl k celé věci podrobně vyjádřit.

Podle Hospodářských novin ale jde o daňový podvod, kdy se e-shop vědomě zapojoval do účelových obchodů a odkupoval elektroniku dovezenou firmou ze zahraničí, která za ně nezaplatila DPH. Internetový obchod i přes to u finančního úřadu uplatňoval odpočet daně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 8. 2016 13:43

    Ramesse II. (neregistrovaný) 185.153.195.---

    Docela by mě zajímalo, kde je asi tak pravda :) Pokud firma bez problémů podniká deset i více let a najednou na ní přijde policie a s úplně stejnými nejasnými a nepodloženými argumenty pak i finanční úřad a firmu zlikvidují a neřeknou tedy ani proč, něco tu smrdí. Je otázka, zda si někdo jiný nenajal státní úředníky na likvidaci konkurence, což mi v tomto konkrétním případě připadá jako nepravděpodobnější vysvětlení.

    Nakonec úplně stejně smrděla i likvidace MSD, kde se na nic nepřišlo, po několika letech je celé obvinění postavené na ničem, jen pár lidí přišlo o nepojištěné peníze a lidé se začali bát fifnančích institucí, které nemají v názvu slovo "banka" (odsud asi taky vítr vane). Tehdejší jednání ČNB a VSZ bych nazval nejspíš absurdním divadlem a vysvětlit ho jinak než penězi od bank vybraným mocným můžům a ženám asi nelze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).