Hlavní navigace

Pronájem pracovníků vyjde levněji než mít zaměstnance

Sdílet

Josef Janda 11. 9. 2009

V době hospodářské recese se nejednomu zaměstnavateli vyplatí místo zaměstnance najmout agenturní pracovníky, kteří budou vykonávat stejnou práci jako zaměstnanci, avšak po kratší dobu. Z hlediska mzdových nákladů zaměstnavatel ušetří další peníze na sociálním a zdravotním pojištění. Najatí pracovníci pracují většinou jako osoby samostatně výdělečně činné a hradí si veškeré povinné platby.

Na druhou stranu je pro pracovníky hlavní výhodou zejména volnost výběru práce a pracovní doby. Motivačním faktorem často bývá i možnost dostat se profesně do více firem, aniž by pracovník získal nálepku fluktuanta.

Poptávka po agenturních zaměstnancích je nejčastěji ve výrobních podnicích, obchodních řetězcích, logistických center. Začíná se rozmáhat nový trend a to v oblasti bankovnictví, financí a ekonomiky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 9. 2009 8:08

    Q (neregistrovaný)
    No jo, mnohdy mi připadá, že mne v České Spořitelně obsluhuje nějaký brigádník vyškolený p. Špačkem na vzorné chování, ale z hlediska znalostí spořitelní problematiky to je hrůza. A oni i ve finančnictví se začínají prosazovat agenturní pracovníci.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).