Spočítejte si...

Zavřít

Prodejci pojistek budou muset mít povinné zkoušky

Vláda schválila změnu, podle které budou muset pojišťovací zprostředkovatelé i prodejci pojistek v pojišťovnách skládat odbornou zkoušku. Zpřísňují se také pravidla pro jednání zprostředkovatelů s klientem. Důležitý bude především způsob prezentace informací, na které má zákazník při sjednání pojištění nárok.

Ministr financí Miroslav Kalousek chce touto změnou především posílit ochranu spotřebitele: „Zákon bude jasně definovat informace, způsob prezentace těchto informací, na který má zákazník při sjednání pojištění od protistrany nárok, řekl a dodal: novým a podle mého názoru klíčovým prvkem je rozšíření působnosti těchto ustanovení také na pojišťovny.

Zkoušky by se měly opakovat každých 5 let a testování by měly zajišťovat buď specializované školy nebo profesní sdružení. Za zkoušku si budou platit sami pojišťováci.

Ekonomika je v hluboké recesi. Nepomohl ani zahraniční obchod Klesá nám závislost na Evropě        
Lukáš Blecha aura:51

Málo přísné

celé vlákno

Dle mého by měla být nutnost vysoké školy z oboru, pravidelné zkoušky každý rok a roční poplatek v řádu desetitisíc. Eliminovali by se 18letí "poradci" z účňáku.

Honza
Honza (neregistrovaný) ---.45.broadband7.iol.cz
5. 12. 2012 15:15 Nový

Re: Málo přísné

celé vlákno

Myslím, že v přísnosti to není .. a ve vzdělání vůbec ne. Jsou poradci, kteří vysokou zrovna nemají a jsou ok.
Všude je to o lidech. Pokud natrefíte na hajzlíka může mít titulů třeba deset a oškube vás tak jak si necháte líbit.

Lukáš Blecha aura:51

Re: Málo přísné

celé vlákno

Je snad logické, že by se tím eliminovali 18letí nedoukové, kteří v tomto byznysu nemají co dělat. To co jste napsal je snad jasná věc, o tom nemusíme polemizovat.