Prodej ojetého auta trvá v průměru 56 dní. O některé typy je ale zájem a prodáte je do měsíce

Sdílet

Vůz vystavený v autobazaru čeká na nového majitele v průměru 1 až 3 měsíce. Průměrná doba inzerce auta činí 56,6 dne. Informovala o tom společnost AAA AUTO. Do statistik jsou ale započítány i specifické vozy, které si majitele hledají hůře.

Na čekací dobu má vliv několik faktorů. Pokud je vozů málo a je o ně zájem, čekací doba bude kratší. Velkou roli hraje i dohledatelnost vozu. Pokud je naopak některých kusů hodně, na prodej budete čekat o něco déle. Statisticky drží prvenství co do nejnižší čekací doby Škoda Felicia. Ta průměrně na svého kupujícího čeká 27 dní, tedy necelý měsíc.

V kategorii vozů, kterých se nabízí do 1000 kusů, se relativně dobře prodává Hyundai ix20. V průměru její prodej trvá 39 dní. Podobně je na tom Dacia Duster, kterou trvá prodat v průměru 41 dní. Nejdéle se prodává model Seat Leon, který čeká na svého majitele v přibližně 61 dní.

Řada vozů je ale na českém trhu v mnohem větším zastoupení, a to až v počtu 5000 kusů. V této kategorii se nejlépe prodává Hyundai i30, a to v průměru za 41 dní. Nejdéle pak čeká na prodej model Peugeot 308, a to v průměru 64 dní.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).