Hlavní navigace

Pro Rakušany je Česko stále nejlevnější zemí

Sdílet

Radek Luzar 29. 5. 2007

Česká republika zůstává pro Rakušany nejvýhodnější zemí k návštěvě, protože v ní dostanou za své peníze nejvíce zboží a služeb. Vyplývá to z nejnovějších údajů rakouského statistického institutu Statistik Austria.

Česko je s indexem 170 dokonce na čele příslušného žebříčku s velkým náskokem. Index znamená, že za sto eur dostane Rakušan v průměru v ČR zboží a služby, za něž by v Rakousku zaplatil 170 eur. ČR byla na prvním místě žebříčku už loni.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 5. 2007 13:29

    v.hamel (neregistrovaný)
    Pokud neustále blokují hranice a omezují naše lidi na občanských svobodách, tak bych jim zavřel hranice. Kdyby tohle dělali za socíku, s. Havel by se bouřil. Proč to nedělá nyní? Zajímá se o vnitřní věci cizích států, do čehož je mu prd.
    Bydlím na hranicích s Německem a tak vidím jejich chudé a naše chudé. A pokud si německý chudák vyjede za hranice k nám, je tady králem nejen hospod, ale i dalších obchodů. Náš člověk tam však moc utrácet nemůže, ceny jsou nastaveny pro Němce a tak se našinci vyplatí spíš zajet do Prahy na Václavák, kde pořídí levněji.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).