Hlavní navigace

Přiznání k dani z nemovitosti můžete stále podat bez sankce

Sdílet

Jiří Hovorka 2. 2. 2011

I když podle zákona je třeba podat daňové přiznání k dani z nemovitosti do konce ledna a nyní už máme únor, stále ho můžete podat bez sankce. Nový daňový řád totiž říká, že sankci v minimální výši 500 Kč musíte zaplatit teprve tehdy, když se s odevzdáním přiznání zpozdíte o více jak 5 pracovních dnů. Letos tedy podáte přiznání k dani z nemovitosti bez sankce do pondělí 7. února včetně. V tento den také stačí odeslat přiznání poštou, na rozdíl od platby je totiž u podání rozhodující termín odeslání (a nikoli přijetí).

Daňové přiznání podávají ti, kteří v loňském roce koupili nemovitost a již proběhl zápis jejich vlastnického práva do katastru nemovitostí. Dílčí nebo nové přiznání podávají také majitelé nemovitostí, u kterých se změnily okolnosti rozhodující pro vyměření daně. Takovými okolnostmi jsou například provedení přístavby nebo nástavby stávající stavby, případně demolice stavby.

Návod, jak přiznání k dani z nemovitosti vyplnit naleznete v článku Daň z nemovitosti na poslední chvíli: kompletní návod na daňové přiznání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).