Hlavní navigace

Přístup úřadů práce k uchazečům o zaměstnání by se měl brzy zlepšit

Sdílet

Ivana Ševčíková 8. 10. 2007

Nejen malí a střední zaměstnavatelé, ale i uchazeči o zaměstnání by se mohli již brzy dočkat lepší péče ze strany úřadů práce i jiných subjektů samosprávy. Měl by jim v tom pomoci Institut trhu práce (ITP) – podpůrný systém služeb zaměstnanosti, tedy pilotní systémový projekt realizovaný Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, který si klade za cíl zejména zvýšit kvalitu a dostupnost veřejných služeb zaměstnanosti.

Úřady práce díky projektu začnou pracovat podle nových metodik, které zvýší individuální péči o uchazeče i zaměstnavatele. Začneme se více orientovat na individuální potřeby zaměstnavatelů a jejich současné i budoucí zaměstnance, vysvětluje vedoucí projektu Alena Jungová. Plánujeme hlouběji analyzovat potřeby a možnosti disponibilní pracovní síly a pomocí cílených rekvalifikací a individuálního poradenství lépe uspokojovat potřeby zaměstnavatelů i potenciálních zaměstnanců, dodává.

Jednou ze služeb, které ITP připravuje, je například osobní doprovod připravovaného zaměstnance pracovníkem ITP k zaměstnavateli a následná spolupráce se zaměstnavatelem po dobu jeho adaptace na nové zaměstnání.

Zdroj: tisková zpráva MPSV

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).