Hlavní navigace

Při zpoždění nad 60 minut získate nově odškodnění automaticky. Stačí mít elektronickou jízdenku od Českých drah

17. 11. 2022

Sdílet

Vlak Autor: fiftynightshades (flickr.com), podle licence: Attribution 2.0 Generic

České dráhy představily několik novinek, které mají zjednodušit a zpříjemnit online odbavení cestujících. Dopravce si vytyčil, že do budoucna chce polovinu jízdenek na vlak prodávat online.

Při zahrnutí všech jízdenek vč. integrovaných dopravních systémů a OneTicket, bylo v říjnu tohoto roku Českými drahami prodáno 39,3 % jízdenek online.

Jednou z novinek je zautomatizovaný systém refundací za případné zpoždění. Od listopadu jsou cestující, kteří si zakoupí elektronickou jízdenku a jejich spoj má větší než 60minutové zpoždění, automaticky odškodněni, bez toho aby museli o vrácení peněz žádat, vysvětlil generální ředitel Českých drah Michal Krapinec.

Automaticky bude železniční dopravce vyplácet odškodnění u online vnitrostátních jízdenek ČD pro přímou cestu bez přestupu. Pokud bude systém u vlaku v cílové stanici jízdenky evidovat zpoždění vyšší než 60 minut a jízdenka byla ve vlaku zkontrolována průvodčím, měli byste získat odškodnění automaticky a to i v případě, že jízdenka není vázána na konkrétní spoj.

Další novinkou u vnitrostátních online jízdenek ČD bude zrušení cenového limitu pro uplatnění odškodnění. Doposud přitom byla minimální cena jízdenky k odškodnění 360 Kč (nad 60 minut), resp. 180 Kč (nad 120 minut).

Nová verze e-shopu Českých drah má usnadnit a zrychlit nákup jízdenek přes mobil. Dopravce slibuje, že bude přehlednější. Proces nákupu jízdenek má být v mobilních zařízeních výrazně rychlejší a přiblížit se tak aplikaci Můj vlak. Z deseti kroků se má proces nákupu zkrátit na šest. Cestující budou mít nově také možnost ohodnotit svou cestu, a to prostřednictvím stránky pro zadání hvězdiček v aplikaci Můj vlak, která se uživatelům zobrazí po notifikaci po konci cesty, uvedl Krapinec.

Zlepšují České dráhy své služby?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).