Hlavní navigace

Přes milion Čechů si na Vánoce půjčí peníze

Sdílet

Na výdaje spojené s Vánoci si letos půjčí 19 % Čechů, tedy celkem 1,3 milionu osob. Z nich však 265 tisíc (20 %) čelí nebo v minulosti čelilo exekučnímu řízení. Vyplývá to z průzkumu Exekutorské komory České republiky, který se uskutečnil v listopadu 2015.

O něco častěji než jiné skupiny občanů si půjčku plánují vzít studenti a senioři. Zajímavý je na druhou stranu i fakt, že si půjčku ve větší míře berou lidé s nadstandardně vysokými příjmy, komentovala výsledky průzkumu Pavla Fučíková, prezidentka Exekutorské komory ČR.

Na Vánoce půjčuje i velký podíl těch, kteří mají osobní zkušenost s exekučním řízením. A dokonce 119 tisíc lidí (9 %), kteří si chtějí půjčit na letošní Vánoce, je v exekuci v současné době. Půjčku si chtějí brát i ti, kteří čelí mnohačetné exekuci.

V této souvislosti jsme zaznamenali dokonce osoby, proti kterým bylo nebo je vedeno více než deset exekucí, uvedla Pavla Fučíková.

Na které půjčky si dát pozor?

V případě mikroúvěrů téměř na všechny

Podívejte se také na aktuální hodnocení nabízených smluv poskytovatelů úvěrů z hlediska bezpečnosti pro spotřebitele. Studie upozorňuje na mnoho predátorů, kterým se vyhnout

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).