Hlavní navigace

Přes bankovní poplatky neznámý šprýmař tuneluje účet občanského sdružení

Sdílet

Sdružení „Iniciativa NE základnám ČR“ se opakovaně stalo obětí „útoku“ prostřednictvím bankovních poplatků. Neznámý šprýmař zasílá haléřové platby, za které si banka příjemce, v tomto případě Raiffeisebank, účtuje poplatek za příchozí platbu. Tento poplatek činí v uvedeném případě sedm korun a je tak několikanásobně vyšší než převedená částka 0,01 Kč. Majiteli účtu tímto způsobem vzniká škoda. Svoje nadšení pro věc neznámý plátce popisuje v poznámce pro příjemce platby jako „automatické snižování zisku“.

Poplatek za příchozí platbu byl označen jako absurdní poplatek a mnoho bank jej ze sazebníku odbouralo, nicméně většinou pouze pro účty fyzických osob, nikoliv pro účty podnikatelské, respektive právnických osob. Teoreticky tak je stále otevřená možnost prostřednictvím bankovních poplatků majiteli účtu způsobit škodu.

Pokud se však prokáže úmysl poškodit tímto způsobem majitele účtu, banky poplatky anulují. Toto serveru Měšec.cz potvrdil i Tomáš Kofroň z Raiffeisenbank: V případě, že se prokáže úmyslné zasílání haléřových nebo jinak nízkých plateb, které jsou nižší než účtovaný bankovní poplatek, za účelem poškození našeho klienta, tyto naúčtované poplatky klientovi vrátíme.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).