Spočítejte si...

Zavřít

Přes bankovní poplatky neznámý šprýmař tuneluje účet občanského sdružení

Sdružení „Iniciativa NE základnám ČR“ se opakovaně stalo obětí „útoku“ prostřednictvím bankovních poplatků. Neznámý šprýmař zasílá haléřové platby, za které si banka příjemce, v tomto případě Raiffeisebank, účtuje poplatek za příchozí platbu. Tento poplatek činí v uvedeném případě sedm korun a je tak několikanásobně vyšší než převedená částka 0,01 Kč. Majiteli účtu tímto způsobem vzniká škoda. Svoje nadšení pro věc neznámý plátce popisuje v poznámce pro příjemce platby jako „automatické snižování zisku“.

Poplatek za příchozí platbu byl označen jako absurdní poplatek a mnoho bank jej ze sazebníku odbouralo, nicméně většinou pouze pro účty fyzických osob, nikoliv pro účty podnikatelské, respektive právnických osob. Teoreticky tak je stále otevřená možnost prostřednictvím bankovních poplatků majiteli účtu způsobit škodu.

Pokud se však prokáže úmysl poškodit tímto způsobem majitele účtu, banky poplatky anulují. Toto serveru Měšec.cz potvrdil i Tomáš Kofroň z Raiffeisenbank: V případě, že se prokáže úmyslné zasílání haléřových nebo jinak nízkých plateb, které jsou nižší než účtovaný bankovní poplatek, za účelem poškození našeho klienta, tyto naúčtované poplatky klientovi vrátíme.

Senát schválil možnost odpočtu DPH u všech osobních aut Peníze na šrotovné byly na Slovensku již vyčerpány        
martin
martin (neregistrovaný)
26. 3. 2009 19:53 Nový

RE: Přes bankovní poplatky neznámý šprýmař tuneluje účet občanského sdružení

celé vlákno
Škoda, že si většina lidí neuvědomuje že za kvalitu se platí a v oblasti financí to platí dvojnásob. Že by si někdo zaplatil finančního poradce to nepřipadá v úvahu. Radši si nechá poradit od hloupých prodejců a to ještě od těch, kteří klientům pochlebují. Je hloupým zvykem, že klient má vždycky pravdu. Bohužel nemá dostatečné ekonomické či právní vzdělání a zkušenosti a tak se pak diví a nadává. V hopodě dostanete pivo taky zadarmo?
uživatel si přál zůstat v anonymitě
27. 3. 2009 8:31 Nový

RE: Přes bankovní poplatky neznámý šprýmař tuneluje účet občanského sdružení

celé vlákno
Pivo sice v hospodě zadarmo nedostanu, ale sklenici a tácek ano. V zimě tam topí, a přesto si neúčtují žádný další poplatek za otop, v létě pak za klimatizaci, rovněž papírovou účtenku dostanu "v ceně".
Napadá mne, jestli také existuje nějaké sdružení "Ano základně". Že bych je taky finančně podpořil.
cc
cc (neregistrovaný)
27. 3. 2009 15:25 Nový

RE: Přes bankovní poplatky neznámý šprýmař tuneluje účet občanského sdružení

celé vlákno
jo jenze proc mam platit za pivo (poplatek za prichozi penize) ktere mi obedna (posle) a zaplati (poplatek za odeslani penez) kamos od vedlejsiho stolu ?
vostro1000
vostro1000 (neregistrovaný)
27. 3. 2009 1:20 Nový

Tak jsem to spočítal a možná máme pachatele.

celé vlákno
Dal jsem si tu práci a spočítal jsem ty platby. Ten magor (nebo magoři) poslali:

637 x 0,01 Kč = 6,37 Kč

Na poplatcích si RB vzala 4 456,30 Kč. Nejprve 6,90 Kč za platbu a pak asi měnila ceník, takže nyní je to 7 Kč za platbu.

A zajímavé je, že u těch prvních 0,01 Kč plateb se na výpisu hodně vyskytuje jméno Marek Zerzán. Když jsem si to jméno dal do google, vyjel mi hned na prvním linku. "Náhodou" dělá webové stránky, takže je často online a má dost času na tyto hovadiny. Zerzánů prostě moc není. Takže pachatele bychom asi měli :-))))
vostro1000
vostro1000 (neregistrovaný)
27. 3. 2009 1:21 Nový

Re: Tak jsem to spočítal a možná máme pachatele.

celé vlákno
Jo, zapomněl jsem dodat, že je to za období od ledna do 26.3.2009
jaaaa
jaaaa (neregistrovaný)
5. 5. 2009 14:47 Nový

Re: Tak jsem to spočítal a možná máme pachatele.

celé vlákno
Jakej pachatel? Šikula je to, ukázal, jakýj jsou ty banyk šmejdský - platba za příchozí platbu.... ? Já už dávno od takovejch zlodějů odešel. mBank RULEZ!
n0
n0 (neregistrovaný)
2. 5. 2009 23:51 Nový

perfektně!

Ten kluk u mě má + aspoň těm rusákům ukáže jak se to dělá :P